Spēlētāju dalība un vecums Virslīgā (pēc 18 kārtām)
Tonybet Virslīgas čempionāta ekvators - ieskats tabulā, vārtos, xG
Marko Regžas potenciāls sekot Andreja Iliča pēdās
Marko Regža. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)
Andrejs Iličs Virslīgā
Andrejs Iličs. Foto: LOSC Lille
Andrejs Iličs (ex. RFS, šobrīd LOSC Lille) Virslīgā ieradās 2021. gada sezonā un tobrīd pēc Transfermarkt datiem viņa tirgus vērtība bija ap 500 000 Eiro. 2021. gada sezonā Iličs aizvadīja 8 spēles un iekrāja 3+3 .
Pirmā pilnvērtīgā sezona izvērtās 2022. gadā, kad Andrejs 32 spēlēs guva 16 vārtus un atdeva 6 rezultatīvas piespēles. Jau pēc šīs sezonas bija interese par spēlētāja iegādi no dažādiem klubiem, bet vislielākā interese bija no austrumu kaimiņiem un šī situācija radīja spriedzi un visi gaidīja kādu lēmumu pieņems RFS. Sīkāk var izlasīt šeit.
2023. gada sezonā Iličs Virslīgā paspēja aizvadīt 25 spēles pirms pārcēlās uz Norvēģijas augstākās līgas komandu Vålerenga par ~1,6 miljoniem Eiro. Šajās 25 spēlēs Iliča kontā 14 vārti un 6 rezultatīvas piespēles.
Iličs Norvēģijā neaizkavējās ilgi un pēc pussezonas pārcēlās uz Francijas Ligue 1 vienību LOSC Lille par ~4 000 000 Eiro no kuriem 20% pienākas RFS.
Brīdī, kad Vålerenga iegādājās Iliču, viņa tirgus vērtība bija ap 1 miljonu Eiro.
Izlaušanās un stabilitāte
2022. gada sezonu var uzskatīt par Andreja Iliča izlaušanās sezonu, kad viņš sevi apliecināja kā RFS uzbrukuma līderi, guva vārtus ne tikai Virslīgā, bet arī UEFA Konferenču Līgā pret Fiorentina.
Virslīgā 2022. gada sezonā Andrejs nospēlēja 2722 minūtes:
- 3,37 sitieni per 90;
- 0,53 vārti per 90;
- Relizācija 16%;
- 102 sitieni;
- 16 vārti;
Pēc sitienu kartes var redzēt, ka Iličs ir izteikts centra uzbrucējs, kas savas iespējas meklē soda laukumā un vārtu tuvumā.
2023. gada sezonā Andrejam bija jāapliecina, ka spēj noturēt savu līmeni iepriekšējās sezonas līmenī, lai apliecinātu, ka ir stabils uzbrucējs un iepriekšējā sezona nebija tikai veiksme.
Viņš to arī veiksmīgi izdarīja. 25 spēlēs tika nospēlētas 1905 minūtes:
- 4,54 sitieni per 90;
- 0,66 vārti per 90;
- Relizācija 14,6%;
- 96 sitieni;
- 14 vārti;
Tātad Andrejs ne tikai nostabilizēja savu sniegumu Virslīgā, bet pat uzlaboja savus rādītājus izdarītajos sitienos per 90 (+1,17 per 90) un gūtajos vārtos per 90 (+0,13 per 90).
Abu sezonu vidējā sitienu realizācija bija ~15%.
Ar šiem rādītājiem viņš radīja interesi un iespēju pārcelties uz spēcīgāku čempionātu.
Marko Regža Virslīgā
Marko Virslīgā debitēja jau 2016. gadā, kad laukumā devās 2 reizes RFS sastāvā, sakrājot 7 minūtes.
Nākamās minūtes Virslīgā Marko nospēlēja jau 2018. gadā, kad RFS rindās laukumā devās 3 reizes un sakrāja 99 minūtes un 1 gūtus vārtus.
2019. gadā Marko uzspēlēja gan 1. līgas čempionātā, gan Virslīgā. 1. līgā 8 spēlēs 4 gūti vārti SK Super Nova sastāvā un Virslīgā 11 spēles bez gūtiem vārtiem BFC Daugavpils rindās.
2020. gadā Marko turpina spēlēt BFC Daugavpils komandā un 15 spēlēs iekrāti 7 vārtu guvumi.
2021. gadā Marko atgriežas RFS - 11 spēles Virslīgā bez gūtiem vārtiem.
2022. gada Virslīgas sezonu Marko pavada SK Super Nova, kurā uzņemas uzbrukuma līdera lomu komandā, kas cīnās par palikšanu Virslīgā. To dara diezgan veiksmīgi - 27 spēlēs 8 gūti vārti un 2 rezultatīvas piespēles.
Pēc šīs sezonas, daudziem par pārsteigumu, Marko pievienojas Riga FC. Neviens pat nespēja iedomāties, ka viņš izkonkurēs Riga FC uzbrukuma līnijas spēlētājus no starta vienpadsmitnieka. Tika paredzēta rotācijas loma. Bet Marko sevi labi apliecināja pirmssezonas nometnē un Riga FC treneris Tomislavs Stipičs uzticējās šim spēlētājam visas 2023. gada sezonas garumā.
2023. gada sezonu Marko pabeidza ar 19 gūtiem vārtiem un 3 rezultatīvām piespēlēm 34 spēlēs:
- 3,48 sitieni per 90;
- 0,75 vārti per 90;
- Relizācija 21,6%;
- 88 sitieni;
- 19 vārti;
Kā redzam, tad, salīdzinot ar Iliču, Marko ir krietni augstāka realizācija (21,6%) un labāks gūto vārtu per 90 rādītājs (0,75). Rādītājs, kurā Marko atpaliek no Andreja - sitieni per 90.
Marko, tāpat kā Andrejam, svarīgi bija apliecināt, ka iepriekšējā sezona nebija nejaušība un šo sezonu, jaunā trenera Simo Valakari vadībā, ir iesācis ļoti rezultatīvi - šajā sezonā ir paspējis iekrāt 7+2 jau pirmājās 6 spēļu kārtās.
Šobrīd Marko Regžas tirgus vērtība pēc Transfermarkt datiem ir 450 000 Eiro
Pēc 6 nospēlētām kārtām Marko kontā 547 minūtēs:
- 3,29 sitieni per 90;
- 1,15 vārti per 90;
- Relizācija 35%;
- 20 sitieni;
- 7 vārti;
- 6,47 xG;
- 1,06 xG/90
- 4,89 npxG;
- 0,80 npxG/90
Protams var būt visādi, bet šobrīd Marko ir TOP formā un labākais Virslīgas uzbrucējs, kas varētu būt potenciāli gards kumosiņš kādai komandai spēcīgākā čempionātā.
Vērtējums
Uzskatu, ka Marko pārejai uz labāku čempionātu par labu darbojas vairāki faktori:
- Latvijas izlases spēlētājs - padara futbolista CV spēcīgāku;
- Uzbrukuma līderis vienā no līgas spēcīgākajām komandām;
- Ļoti augstā rezultativitāte - 7 vārti 6 spēlēs;
- Šobrīd pat neticami augstais realizācijas līmenis - 35%;
- Auguma un fiziskie parametri, kas palīdz cīņai 2. stāvā un ir papildus ierocis uzbrukuma arsenālā;
- Spēj gūt vārtus ar abām kājām - šosezon 5 vārti ar labo kāju, 2 vārti ar kreiso;
- Uzbrucēji vienmēr ir pieprasīti transfēra tirgū.
Faktori, kas varētu kavēt Marko pāreju uz labāku čempionātu:
- Riga FC dalība Eirokausos - ja tiek sasniegts grupu turnīrs, neredzu veidu kā Marko varētu doties prom;
- Pienācīga aizstājēja trūkums Riga FC komandā - šobrīd Marko aizvadījis 94% no komandas spēles laika sezonā, tātad tiek nomainīts tikai spēles beigās, nav uzbrucēji, kas varētu izkonkurēt un cīnīties par lielākām minūtēm;
- Transfēra summa, ko pieprasītu Riga FC - apzinoties Marko vērtību, var pieprasīt ļoti augstu samaksu, ko ieinteresētie klubi varētu "nepavilkt";
- Vecums (Iličs Virslīgu pameta 23 gadu vecumā, Marko šobrīd ir 25), jo šobrīd transfēru tirgus ir tendēts uz jauno un talantīgo spēlētāju piesaisti komandām, bet ir arī izņēmumi, kas meklē nobriedušākus spēlētājus.
Apkopojot visu informāciju, uzskatu, ka Marko ir viens no spēlētājiem, kuriem ir potenciāls spēlēt spēcīgākā līgā un šī sezona varētu būt labākais laiks, lai izmēģinātu savus spēkus ārpus Latvijas, jo šeit jau ir apliecinājis savu līmeni.
FK PPK STATISTIKAS APKOPOJUMS
Jūsu uzmanībai piedāvāju FK PPK statistikas apkopojumu, kurā var apskatīt komandas kopējos datus, katras oficiāās spēles datus, kā arī katra spēlētāja statistiku.
Atskaites lietošana:
Atskaite ir interaktīva, navigācija notiek ar pogām, kas atrodas lapas apakšā.
Katrā lapā ir dažādi filtri, lai varētu apskatīt kādu konkrētu informāciju. Piemēram, sadaļā "Apkopojums" var apskatīt gan spēlētāju sarakstu, kas ir piedalījušies konkrētā turnīrā vai sezonā, var apskatīt kā ir veicies katrā no turnīriem, mājas spēļu apmeklētību, utt.
Ja ir saspiesti dažādi filtri, tad tos var ātri noņemt, spiežot uz pogas labajā augšējā stūrī un atskaite atgriezīsies sākotnējā izskatā.
Sadaļā "Spēlētājs" ir iespējams atrast visu statistiku par spēlētāju, kā arī tur ir iespēja spēlēties ar filtriem.
Sadaļā "Spēle" ir iespējams izvēlēties jebkuru nospēlēto spēli un apskatīt rezultātu, apmeklētību, komandu sastāvus un citu informāciju.
Šajā darbā ir ieguldīts diezgan liels intelektuālais resurss, tādēļ būšu pateicīgs par katru pozitīvo atsauksmi un vārda nešanu pasaulē!
P.S. Paldies FK PPK vadībai, ka uzvedināja uz domas par šādas atskaites izveidi un atsevišķs paldies Aivaram Baranovam par vizuālo materiālu nodrošināšanu.
P.P.S. Lai atskaites lietošana būtu ērtāka, nospiediet uz pogas labajā apakšējā stūrī, kas to atvērs jaunā logā un pēc tam nospiediet "Open in full screen mode"
OPTIBET Virslīga 2022 | Uzbrūkošās darbības
Pauze starp iepriekšējo rakstu un šo rakstu izvērtās daudz garāka nekā tika plānota pirms tam. Bet ceru, ka tāpat būs cilvēki, kam ieinteresēs manis pasniegtā informācija par spēlētāju un komandu statistiskajiem rādītājiem aizvadītajā OPTIBET Virslīgas sezonā.
Šajā rakstā vēlos salīdzināt spēlētājus ne tikai pēc absolūtajiem rādītājiem, bet arī pārveidotajiem rādītājiem, kas ir pazīstami kā "per 90", kas palīdz salīdzināt spēlētāju veikumu ar krasi atšķirīgiem spēles laikiem.
Te gan piebilde, ka ne visi spēlētāji tiek iekļauti šajā salīdzinājumā. Robežšķirtne ir 810 nospēlētās minūtes jeb 9 pilnas spēles, kas atbilst 25% no spēles laika sezonā.
Šajā sadaļā tiks apskatīti gan labākie vārtu guvēji un asistenti, gan arī tādi rādītāji kā centrējumi un atslēgas piespēles.
Rezultatīvās piespēles
Vārtu guvējiem klātos daudz grūtāk, ja viņiem nebūtu kvalitatīvu "ieroču pienesēju", kuri var nogādāt bumbu bīstamās zonās, no kurām var gūt vārtus. Tāpēc no sākuma tiek apskatīti labākie asistenti.
Tabula: "Rezultatīvo piespēlētāju TOP 10"
Spēlētājs | Komanda | Rezultatīvas piespēles |
Camilo Mena | Valmiera FC | 15 |
Roberts Savaļnieks | FK Liepāja | 13 |
Alvis Jaunzems | Valmiera FC | 9 |
Kevin Friesenbichler | RFS | 9 |
Petr Mareš | RFS | 9 |
Daisuke Yokota | Valmiera FC | 8 |
Mikael Soisalo | Riga FC | 8 |
Lūkass Vapne | FK Metta/Valmiera FC | 7 |
Artūrs Zjuzins | RFS | 6 |
Luka Silagadze | Valmiera FC | 6 |
TOP 10 asistentu sarakstā puse no spēlētājiem ir no Valmiera FC (L. Vapne lielāko daļu no rezultatīvajām piespēlēm (6) veica FK Metta sastāvā)
R. Savaļnieks, A. Jaunzems, P. Mareš ir uzbrūkošā tipa malējie aizsargi, kas tiešām ir devuši lielu pienesumu uzbrukumā.
Katras komandas labākais asistents:
Camilo Mena (Valmiera FC) - 15
Roberts Savaļnieks (FK Liepāja) - 13
Kevin Friesenbichler/Petr Mareš (RFS) - 9
Mikael Soisalo (Riga FC) - 8
Lūkass Vapne (FK Metta) - 6
Ikuto Gomi (FK Tukums 2000) - 5
Joseph Yanki (BFC Daugavpils) - 4
Olabanjo Ogunji (FK Auda) - 4
Kwadwo Asamoah/Oļegs Laizāns (FK Spartaks) - 3
Kristiāns Sprukulis/Yevhen Terzi (SK Super Nova) - 3
Ja apskatām kāds ir rezultatīvo piespēļu "per 90" rādītājs, var pamanīt kaut ko neparastu:
Tabula: "Rezultatīvo piespēlētāju TOP 10 pēc "per 90" rādītāja"
Spēlētājs | Komanda | Nospēlētās minūtes | Rezultatīvas piespēles | Rez. piespēles / 90 min |
Camilo Mena | Valmiera FC | 2681 | 15 | 0,50 |
Luka Silagadze | Valmiera FC | 1306 | 6 | 0,41 |
Roberts Savaļnieks | FK Liepāja | 3064 | 13 | 0,38 |
Mikeal Soisalo | Riga FC | 1947 | 8 | 0,37 |
Douglas Aurelio | Riga FC | 1233 | 5 | 0,36 |
Petr Mareš | RFS | 2308 | 9 | 0,35 |
Mohamet Lamine Correa | FK Metta | 1310 | 5 | 0,34 |
Kevin Friesenbichler | RFS | 2361 | 9 | 0,34 |
Elvis Stuglis | RFS | 1090 | 4 | 0,33 |
Lūkass Vapne | FK Metta / Valmiera FC | 1917 | 7 | 0,33 |
TOP 10 parādās 3 jaunas sejas - Douglas Aurelio, Mohamet Lamine Correa un Elvis Stuglis. Lai arī par Aurelio un Correa parādīšanos TOP 10 nav pārsteigumu - abi ir uzbrukuma zonas spēlētāji un pievienojās komandām sezonas vidū, tad Elvja Stugļa vārdu starp labākajiem asistentiem pēc "per 90" rādītāja parādīšanās izraisīja izbrīnu.
Šis centra aizsargs, kam ir arī pieredze uzbrucēja lomā, ir iespraucies šajā TOP 10 un apsteidzis daudzus spēlētājus, kam rezultatīvo piespēļu dalīšana ir pamatfunkcija.
Atslēgas piespēles
Ne vienmēr labas piespēles noslēdzas ar rezultatīvu sitienu, dažreiz pieviļ uzbrucēja sitiena precizitāte, citas reizes labi nospēlē aizsargs un liedz izdarīt sitienu, kā arī vārtsargi bieži vien ir uzdevumu augstumos un atsit izdarītos sitienus. Tāpēc vēlētos izcelt spēlētājus ar atslēgas piespēlēm.
Pēc Instat definīcijas, atslēgas piespēle ir piespēle partnerim, kas to izvirza vārtu gūšanas situācijā (1 pret 1, tukši vārti, u.c.) un piespēle partnerim, kas "nogriež" veselu pretinieku aizsardzības līniju (3 vai vairāk spēlētāji) uzbrukuma fāzē.
Tabula: "TOP 10 atslēgas piespēļu veicēji"
Spēlētājs | Komanda | Veiktas atslēgas piespēles | Sekmīgas atslēgas piespēles |
Camilo Mena | Valmiera FC | 74 | 42 (57%) |
Daisuke Yokota | Valmiera FC | 67 | 29 (43%) |
Kevin Friesenbichler | RFS | 55 | 27 (49%) |
Mikael Soisalo | Riga FC | 60 | 24 (40%) |
Roberts Savaļnieks | FK Liepāja | 40 | 24 (60%) |
Alvis Jaunzems | Valmiera FC | 48 | 23 (48%) |
Emerson | RFS | 40 | 22 (55%) |
Gabriel Ramos | Riga FC | 45 | 21 (47%) |
Petr Mareš | RFS | 32 | 21 (66%) |
Olabanjo Ogunji | FK Auda | 23 | 19 (83%) |
Valmieriešu duo Mena-Yokota kopā ir veikuši 141 atslēgas piespēli, no kurām 71 ir bijusi sekmīga un tās ir rezultējušās 23 rezultatīvās piespēlēs komandas biedriem.
Olabanjo Ogunji ir ļoti efektīvs atslēgas piespēļu dalītājs - 83% no atslēgas piespēlēm ir bijušas sekmīgas.
Lai arī Emerson un Gabriel Ramos neparādījās asistentu TOP 10, viņi tomēr ir radījuši pietiekami daudz bīstamas situācijas pie pretinieku vārtiem ar atslēgas piespēlēm.
Salīdzinot atslēgas piespēlētājus pēc "per 90" rādītāja, situācija nedaudz mainās un mēs varam novērot to, ka ir spēlētāji, kas pie potenciāli lielāka spēles laika radītu vairāk briesmu pie pretinieku vārtiem.
Tabula: "TOP 10 atslēgas piespēlētāji pēc "per 90" rādītāja"
Spēlētājs | Komanda | Veiktās atslēgas piespēles / 90 min | Sekmīgās atslēgas piespēles / 90 min |
Camilo Mena | Valmiera FC | 2,48 | 1,41 |
Mikael Soisalo | Riga FC | 2,77 | 1,11 |
Olabanjo Ogunji | FK Auda | 1,34 | 1,11 |
Kevin Friesenbichler | RFS | 2,10 | 1,03 |
Douglas Aurelio | Riga FC | 1,90 | 1,02 |
Luka Silagadze | Valmiera FC | 1,86 | 0,96 |
Daisuke Yokota | Valmiera FC | 2,16 | 0,93 |
Artūrs Zjuzins | RFS | 1,38 | 0,92 |
Deniss Rakels | RFS | 1,48 | 0,89 |
Glody Ngonda | Riga FC | 1,53 | 0,85 |
Camilo Mena ir absolūtais līderis visos rādītājos, kas apraksta rezultatīvās piespēles un atslēgas piespēles, tāpēc pelnīti ir kļuvis par sezonas labāko piespēlētāju.
Olabanjo Ogunji un Douglas Aurelio ir bijuši labi pastiprinājumi FK Auda un Riga FC, radot daudzas vārtu gūšanas iespējas ar savām darbībām.
Deniss Rakels ir aizvadījis tikai 4 spēles "no zvana līdz zvanam", pārējās nākot uz maņu vai tiekot nomainīts, bet neskatoties uz to, ir bijis konstants drauds pretinieku laukuma pusē.
Glody Ngonda ir veicis pietiekami daudz atslēgas piespēļu, bet tās ir rezultējušās tikai 2 rezultatīvās piespēlēs jeb 0,11 rezultatīvas piespēlēs / 90 min
Centrējumi
Centrējumi ir neatņemama uzbrukuma sastāvdaļa. It īpaši komandām, kurām ir spēlētāji, kas lieliski izpilda centrējumus un spēlētāji, kas dominē "otrajā stāvā".
Šeit gan bez lieliem pārsteigumiem - centrējumus pārsvarā veic komandu malējie spēlētāji.
Tabula: "TOP 10 spēlētāji pēc centrējumu skaita"
Spēlētājs | Komanda | Veiktie centrējumi | Sekmīgie centrējumi | Rezultatīvas piespēles |
Petr Mareš | RFS | 199 | 62 (31%) | 9 |
Roberts Savaļnieks | FK Liepāja | 157 | 46 (29%) | 13 |
Alvis Jaunzems | Valmiera FC | 137 | 34 (25%) | 9 |
Nemanja Belakovič | FK Liepāja | 126 | 39 (31%) | 4 |
Raivis Jurkovskis | Riga FC | 103 | 39 (38%) | 2 |
Emīls Birka | Valmiera FC | 101 | 24 (24%) | 2 |
Mikael Soisalo | Riga FC | 101 | 26 (26%) | 8 |
Olabanjo Ogunji | FK Ada | 95 | 28 (29%) | 4 |
Jānis Grīnbergs | FK Metta | 84 | 28 (33%) | 5 |
Kevin Friesenbichler | RFS | 72 | 24 (31%) | 9 |
Roberts Savaļnieks visas 13 rezultatīvās piespēles ir veicis ar centrējumiem (no spēles, soda sitieni, stūra sitieni)!
Sitieni un vārtu guvumi
Katrs futbolu skatās savu iemeslu dēļ - kāds atbalsta savu mīļāko komandu, kāds priecājas par skaistām izspēlēm vai veiksmīgiem dribliem, bet futbolā galvenais mērķis paliek nemainīgs jau kopš pašiem pirmssākumiem - gūt vārtus.
Šī sadaļa man personīgi ir vistuvākā, jo ir ieguldīts liels darbs un daudz laika gan datu ievākšanai, gan apkopošanai un vizualizēšanai. Dati ievākti no Instat.
Sāksim ar pāris skaitļiem:
OPTIBET Virslīgas 2022. gada turnīra rezultatīvākie spēlētāji:
Raimonds Krollis (Valmiera FC) - 24 vārti;
Andrej Ilič (RFS) - 16 vārti;
Camilo Mena (Valmiera FC) - 14 vārti;
Dodo (FK Liepāja) - 13 vārti;
Djibril Gueye (Valmiera FC) - 12 vārti;
Emerson (RFS) - 11 vārti;
Luis Marcelo Torres (Riga FC) - 11 vārti;
Valērijs Lizunovs (BFC Daugavpils) - 10 vārti;
Bruno Melnis (FK Metta) - 10 vārti;
Deniss Rakels (RFS) - 10 vārti.
OPTIBET Virslīgas 2022. gada komandu rezultatīvākie spēlētāji:
Raimonds Krollis (Valmiera FC) - 24 vārti;
Andrej Ilič (RFS) - 16 vārti;
Dodo (FK Liepāja) - 13 vārti;
Luis Marcelo Torres (Riga FC) - 11 vārti;
Valērijs Lizunovs (BFC Daugavpils) - 10 vārti;
Bruno Melnis (FK Metta) - 10 vārti;
Stanislav Krapukhin (FK Auda) - 8 vārti;
Marko Regža (SK Super Nova) - 8 vārti;
Leonardo Gaucho (FK Spartaks) - 8 vārti;
Markuss Kruglaužs (FK Tukums 2000) - 5 vārti.
OPTIBET Virslīgā 2022. gada sezonā tika izdarīti 4723 sitieni:
1716 sitieni garām vārtiem;
1118 sitieni tika bloķēti;
1889 sitieni vārtu rāmī.
Kopā tika gūti 535 vārti, no tiem 24 tika raidīti savos vārtos. (Ieskaitot 27. jūnija spēli FK Metta - FK Auda (0:2), kurā FK Auda saņēma tehnisko zaudējumu)
Tabula: "Komandu izdarītie/pieļautie sitieni un gūtie/ielaistie vārti"
Komanda | Izdarītie sitieni | Gūtie vārti | Pretinieku raidītie sitieni savos vārtos | Atļautie sitieni | Ielaistie vārti | Savos vārtos |
Valmiera FC | 643 | 101 | 7 | 367 | 25 | 1 |
RFS | 617 | 83 | 1 | 316 | 32 | 2 |
Riga FC | 594 | 68 | 5 | 316 | 23 | - |
FK Auda | 530 | 44 | - | 377 | 33 | 1 |
FK Liepāja | 508 | 72 | 3 | 360 | 41 | 3 |
FK Spartaks | 426 | 37 | 3 | 547 | 75 | 4 |
FK Metta | 372 | 38 | - | 713 | 89 | 3 |
FK Tukums 2000 | 364 | 38 | 4 | 602 | 69 | 5 |
BFC Daugavpils | 363 | 30 | - | 487 | 67 | 1 |
SK Super Nova | 306 | 24 | 1 | 638 | 81 | 4 |
Sadalot laukumu zonās, tika apskatīti sitieni/gūtie vārti no zonām un aprēķināta kopējā sitienu realizācija OPTIBET Virslīgas 2022. gada sezonā. Katrā zonā tika saskaitīts gūto vārtu skaits un izdalīts ar izdarīto sitienu skaitu.
No visiem 4723 sitieniem 2893 sitieni tika veikti no soda laukuma iekšienes, pārējie 1830 sitieni tika veikti ārpus soda laukuma.
Procentuālais sadalījums: 61% sitienu no soda laukuma iekšienes un 39% sitienu ārpus soda laukuma.
No soda laukuma iekšienes tika gūti 453 (84,7%) vārti un 24 (4,5%) savos vārtos.
Ārpus soda laukuma tika gūti 58 vārti jeb 10,8% no visiem vārtu guvumiem.
Sausais atlikums - gūt vārtus no vārtu priekšas ir vieglāk nekā no malām vai lielākas distances. No vārtsarga laukuma zonas gandrīz katrs otrais sitiens (49%) rezultējās vārtu guvumā.
Komandu izdarīto un atļauto sitienu kartes
Valmiera FC:
Uzbrukums | Soda laukumā | Ārpus soda laukuma |
Sitieni | 396 | 247 |
Sitieni vārtu rāmī | 203 | 83 |
Vārti | 92 (7) | 9 |
Garām vārtiem | 118 | 85 |
Bloķēti sitieni | 75 | 79 |
Aizsardzība | Soda laukumā | Ārpus soda laukuma |
Sitieni | 210 | 157 |
Sitieni vārtu rāmī | 64 | 36 |
Vārti | 18 (1) | 6 |
Garām vārtiem | 85 | 70 |
Bloķēti sitieni | 43 | 45 |
* iekavās norādīts bumbu skaits, kas raidīts savos vārtos.
Riga FC:
Uzbrukums | Soda laukumā | Ārpus soda laukuma |
Sitieni | 389 | 205 |
Sitieni vārtu rāmī | 173 | 65 |
Vārti | 62 (5) | 6 |
Garām vārtiem | 151 | 77 |
Bloķēti sitieni | 65 | 63 |
Aizsardzība | Soda laukumā | Ārpus soda laukuma |
Sitieni | 180 | 136 |
Sitieni vārtu rāmī | 73 | 40 |
Vārti | 18 | 5 |
Garām vārtiem | 64 | 57 |
Bloķēti sitieni | 43 | 39 |
* iekavās norādīts bumbu skaits, kas raidīts savos vārtos.
RFS:
Uzbrukums | Soda laukumā | Ārpus soda laukuma |
Sitieni | 444 | 173 |
Sitieni vārtu rāmī | 203 | 46 |
Vārti | 77 (1) | 6 |
Garām vārtiem | 157 | 63 |
Bloķēti sitieni | 84 | 64 |
Aizsardzība | Soda laukumā | Ārpus soda laukuma |
Sitieni | 181 | 135 |
Sitieni vārtu rāmī | 77 | 38 |
Vārti | 27 (2) | 3 |
Garām vārtiem | 68 | 58 |
Bloķēti sitieni | 36 | 39 |
* iekavās norādīts bumbu skaits, kas raidīts savos vārtos.
FK Liepāja:
Uzbrukums | Soda laukumā | Ārpus soda laukuma |
Sitieni | 316 | 192 |
Sitieni vārtu rāmī | 151 | 62 |
Vārti | 63 (3) | 9 |
Garām vārtiem | 98 | 64 |
Bloķēti sitieni | 67 | 66 |
Aizsardzība | Soda laukumā | Ārpus soda laukuma |
Sitieni | 214 | 146 |
Sitieni vārtu rāmī | 111 | 52 |
Vārti | 37 (3) | 4 |
Garām vārtiem | 64 | 57 |
Bloķēti sitieni | 39 | 37 |
* iekavās norādīts bumbu skaits, kas raidīts savos vārtos.
FK Auda:
Uzbrukums | Soda laukumā | Ārpus soda laukuma |
Sitieni | 329 | 201 |
Sitieni vārtu rāmī | 143 | 64 |
Vārti | 41 | 3 |
Garām vārtiem | 127 | 87 |
Bloķēti sitieni | 59 | 50 |
Aizsardzība | Soda laukumā | Ārpus soda laukuma |
Sitieni | 202 | 175 |
Sitieni vārtu rāmī | 93 | 52 |
Vārti | 29 (1) | 4 |
Garām vārtiem | 77 | 62 |
Bloķēti sitieni | 32 | 61 |
* iekavās norādīts bumbu skaits, kas raidīts savos vārtos.
FK Tukums 2000:
Uzbrukums | Soda laukumā | Ārpus soda laukuma |
Sitieni | 185 | 179 |
Sitieni vārtu rāmī | 88 | 55 |
Vārti | 35 (4) | 3 |
Garām vārtiem | 68 | 69 |
Bloķēti sitieni | 29 | 55 |
Aizsardzība | Soda laukumā | Ārpus soda laukuma |
Sitieni | 408 | 194 |
Sitieni vārtu rāmī | 187 | 58 |
Vārti | 66 (5) | 3 |
Garām vārtiem | 150 | 71 |
Bloķēti sitieni | 71 | 65 |
* iekavās norādīts bumbu skaits, kas raidītas savos vārtos.
BFC Daugavpils:
Uzbrukums | Soda laukumā | Ārpus soda laukuma |
Sitieni | 224 | 139 |
Sitieni vārtu rāmī | 106 | 39 |
Vārti | 27 | 3 |
Garām vārtiem | 76 | 61 |
Bloķēti sitieni | 42 | 39 |
Aizsardzība | Soda laukumā | Ārpus soda laukuma |
Sitieni | 325 | 162 |
Sitieni vārtu rāmī | 165 | 44 |
Vārti | 64 (1) | 3 |
Garām vārtiem | 106 | 71 |
Bloķēti sitieni | 54 | 47 |
* iekavās norādīts bumbu skaits, kas raidīts savos vārtos.
FK Spartaks:
Uzbrukums | Soda laukumā | Ārpus soda laukuma |
Sitieni | 239 | 187 |
Sitieni vārtu rāmī | 101 | 65 |
Vārti | 28 (3) | 9 |
Garām vārtiem | 79 | 69 |
Bloķēti sitieni | 59 | 53 |
Aizsardzība | Soda laukumā | Ārpus soda laukuma |
Sitieni | 341 | 206 |
Sitieni vārtu rāmī | 164 | 65 |
Vārti | 65 (4) | 10 |
Garām vārtiem | 107 | 73 |
Bloķēti sitieni | 70 | 68 |
* iekavās norādīts bumbu skaits, kas raidīts savos vārtos.
FK Metta:
Uzbrukums | Soda laukumā | Ārpus soda laukuma |
Sitieni | 199 | 173 |
Sitieni vārtu rāmī | 87 | 49 |
Vārti | 31 | 7 |
Garām vārtiem | 76 | 66 |
Bloķēti sitieni | 36 | 58 |
Aizsardzība | Soda laukumā | Ārpus soda laukuma |
Sitieni | 406 | 307 |
Sitieni vārtu rāmī | 192 | 101 |
Vārti | 76 (3) | 13 |
Garām vārtiem | 127 | 110 |
Bloķēti sitieni | 87 | 96 |
* iekavās norādīts bumbu skaits, kas raidīts savos vārtos.
SK Super Nova:
Uzbrukums | Soda laukumā | Ārpus soda laukuma |
Sitieni | 172 | 134 |
Sitieni vārtu rāmī | 77 | 29 |
Vārti | 21 (1) | 3 |
Garām vārtiem | 59 | 66 |
Bloķēti sitieni | 36 | 39 |
Aizsardzība | Soda laukumā | Ārpus soda laukuma |
Sitieni | 426 | 212 |
Sitieni vārtu rāmī | 188 | 65 |
Vārti | 74 (4) | 7 |
Garām vārtiem | 161 | 78 |
Bloķēti sitieni | 77 | 69 |
* iekavās norādīts bumbu skaits, kas raidīts savos vārtos.
Lai arī kopējā sitienu statistika ir apjomīga un parāda vidējo Virslīgas līmeni, tomēr ir vēlme sīkāk apskatīt spēlētājus, kas uzbrukuma funkcijas veic labāk par lielāko daļu līgas spēlētāju.
Apskatīsim TOP 3 spēlētājus pēc šādiem faktoriem:
gūtie vārti;
gūtie vārti / 90 min;
izdarītie sitieni;
izdarītie sitieni / 90 min;
sitienu realizācija.
*robežšķirtne - vismaz 810 nospēlētas minūtes un vismaz 20 izdarītie sitieni
TOP 3 pēc gūtajiem vārtiem ir OPTIBET Virslīgas 2022. gada sezonas "bombardieri":
Raimonds Krollis (24);
Andrej Ilič (16);
Camilo Mena (14).
Visvairāk reižu pretinieku vārtus apdraudējuši:
Raimonds Krollis (125);
Andrej Ilič (102);
Emerson (100).
Ja apskata TOP 3 pēc gūtajiem vārtiem ik 90 minūtes, tad aina nedaudz pamainās un TOP 3 spēlētāji ir:
Deniss Rakels (0,99);
Luis Marcelo Torres (0,85);
Raimonds Krollis (0,78).
TOP 3 pēc izdarītajiem sitieniem ik 90 minūtes:
Raimonds Krollis (4,07);
Alioune Ndoye (3,95);
Douglas Aurelio (3,80).
Un spēlētāji ar vislābāko sitienu realizāciju:
Deniss Rakels (37%);
Luis Marcelo Torres (30%);
Elvis Stuglis (26%).
Tabula: "Bīstamākie spēlētāji pie pretinieku vārtiem pēc dažādiem faktoriem"
Spēlētājs (min) | Vārti | Vārti / 90 min | Sitieni | Sitieni / 90 min | Realizācija |
Raimonds Krollis (2761) | 24 🥇 | 0,78 🥉 | 125 🥇 | 4,07 🥇 | 19% |
Andrej Ilič (2722) | 16 🥈 | 0,53 | 102 🥈 | 3,37 | 16% |
Camilo Mena (2681) | 14 🥉 | 0,47 | 86 | 2,89 | 16% |
Emerson (2774) | 11 | 0,36 | 100 🥉 | 3,24 | 11% |
Deniss Rakels (913) | 10 | 0,99 🥇 | 27 | 2,66 | 37% 🥇 |
Luis Marcelo Torres (1159) | 11 | 0,85 🥈 | 37 | 2,87 | 30% 🥈 |
Alioune Ndoye (958) | 7 | 0,66 | 42 | 3,95 🥈 | 17% |
Elvis Stuglis (1090) | 6 | 0,50 | 23 | 1,90 | 26% 🥉 |
Douglas Aurelio (1233) | 5 | 0,36 | 52 | 3,80 🥉 | 10% |
Secinājumi:
R. Krollis daudz sit un daudz iesit;
A. Ilič sit daudz, bet varētu piestrādāt pie realizācijas;
C. Mena ir iesitis pietiekami daudz, ņemot vērā sitienu daudzumu;
Emerson jāpiestrādā pie realizācijas, jo sitienu apjoms norāda uz lielāku vārtu gūšanas potenciālu;
D. Rakels un L.M. Torres vārtu priekšā ir ļoti efektīvi;
A. Ndoye izdara ļoti daudz sitienus sev atvēlētajā laikā;
E. Stuglis, pieslēdzoties uzbrukumiem, efektīvi gūst vāruts;
D. Aurelio sit proporcionāli daudz, bet realizācija klibo.
Zemāk var aplūkot šo spēlētāju veikto sitienu "kartes":
Raimonds Krollis:
125 sitieni;
64 sitieni vārtu rāmī;
24 vārti;
37 sitieni garām vārtiem;
24 bloķēti sitieni.
R. Krollis, esot diezgan mobils un kustīgs uzbrucējs, izdara sitienus no visas soda laukuma teritorijas, kā arī nekautrējas izdarīt tālsitienus, no kuriem viens ir rezultējies skaistā vārtu guvumā pret Riga FC. Pārējie vārtu guvumi ir no soda laukuma, pretī vārtiem.
Andrej Ilič:
102 sitieni;
46 sitieni vārtu rāmī;
16 vārti;
49 sitieni garām vārtiem;
7 bloķēti sitieni.
A. Ilič ir izteikts centra uzbrucējs, kas darbojas soda laukumā un tā tuvumā. Lai arī A. Ilič neizdara pārāk daudz sitienus ārpus soda laukuma, 2 sitieni tāpat ir ielidojuši vārtos.
Camilo Mena:
86 sitieni;
39 sitieni vārtu rāmī;
14 vārti;
26 sitieni garām vārtiem;
21 bloķēts sitiens.
C. Mena ar savu driblu un ātrumu ir izkārtojis sev vārtu gūšanas situācijas visā soda laukuma teritorijā un gūst vārtus nenonākot līdz vārtsarga laukumam. Lai arī C. Mena izdara tālsitienus, tie nav rezultējušies vārtu guvumos.
Emerson:
100 sitieni;
36 sitieni vārtu rāmī;
11 vārti;
27 sitieni garām vārtiem;
37 bloķēti sitieni.
Emerson ir ļoti aktīvs malējais uzbrucējs, kas pēc dribliem vai caurubjošajām piespēlēm nonāk soda laukumā un izdara sitienus. Ļoti daudzi sitieni nemaz nenonāk līdz vārtiem, jo tiek bloķēti. Iespējams pie vainas ir nepareiza situācijas novērtēšana (distance līdz aizsargam, sitiens uzreiz pēc dribla).
Deniss Rakels:
27 sitieni;
15 sitieni vārtu rāmī;
10 vārti;
7 sitieni garām vārtiem;
5 bloķēti sitieni.
D. Rakela darbības uzbrukumā varētu dēvēt par efektivitātes definīciju - 2 no 3 sitieniem, kas lido vārtu rāmī, rezultējas vārtu guvumā, kas ir apskaužama precizitāte! D. Rakels ir spēlētājs, kas tiešām pastiprina komandas spēli, izejot uz maiņu un gūstot vārtus.
Luis Marcelo Torres:
37 sitieni;
22 sitieni vārtu rāmī;
11 vārti;
13 sitieni garām vārtiem;
2 bloķēti sitieni.
Ja L.M. Torres ar sitienu spēj atrast vārtu rāmi, tad 50% no šiem sitieniem rezultējas vārtu guvumā.
Alioune Ndoye:
42 sitieni;
17 sitieni vārtu rāmī;
7 vārti;
14 sitieni garām vārtiem;
11 bloķēti sitieni.
A. Ndoye ir ļoti aktīvs uzbrukuma darbībās, izdarot ļoti daudz sitienus sev atvēlētajā laikā. Varbūt tieši šī lielā vēlme un aktivitāte ietekmē ne tikai gūto vārtu skaitu, bet arī to, ka daudzi viņa sitieni lido garām vārtiem vai tiek bloķēti.
Elvis Stuglis:
23 sitieni;
14 sitieni vārtu rāmī;
6 vārti;
6 sitieni garām vārtiem;
3 bloķēti sitieni.
E. Stuglis ir bīstams 2. stāvā un pārsvarā visus sitienus izdara pēc standartsituācijām vai arī pieslēdzoties uzbrukumiem pēdējās minūtēs, lai glābtu rezultātu.
Douglas Aurelio:
52 sitieni;
19 sitieni vārtu rāmī;
5 vārti;
15 sitieni garām vārtiem;
18 bloķēti sitieni.
D. Aurelio ir brīvdomātājs un sit no ļoti dažādām pozīcijām, līdz ar ko samazinās sitienu precizitāte un bīstamība - daudzi sitieni tiek bloķēti vai arī lido garām vārtiem.
Pēcvārds
Paldies, ka izlasīji šo rakstu. Ja šī ir pirmā reize, tad var apskatīt arī manus iepriekšējos rakstus.
OPTIBET Virslīga 2022 | Apskats #2 | Spēlētāji un treneri
Rakstu sēriju par OPTIBET Virslīgas 2022. gada sezonu turpinu ar apskatu par spēlētājiem un treneriem komandās.
Līgas spēlētāju pārstāvniecība un vecums
2022. gada OPTIBET Virslīgas sezonā vismaz minūti ir nospēlējuši 297 spēlētāji, no kuriem 178 ir spēlētāji ar Latvijas pasi, bet pārējiem 119 spēlētājiem ir citu valstu pilsonības. Šajā rakstā šie spēlētāji tiek apskatīti tikai pēc ieraksta pasē, nevis pēc leģionāra statusa OPTIBET Virslīgā. Dati ievākti no transfermarkt.com
Dažādu politisku uzskatu dēļ, valstu skaits pasaulē ir mainīgs, bet par pamatu ņemšu to, ka pasaulē ir 195 valstis un šogad OPTIBET Virslīga pulcēja spēlētājus no Latvijas un 41 citas valsts. Tātad OPTIBET Virslīgā tika pārstāvētas ~21% no pasaules valstīm. Ņemot vērā dažādus faktorus - gan ģeogrāfisko stāvokli, gan politisko situāciju pasaulē, gan līgas līmeni, tad līgā tiešām ir ļoti plaša un dažāda valstu pārstāvniecība.
Interaktīvajā kartē var apskatīt informāciju par ārzemniekiem gan OPTIBET Virslīgā, gan katrā klubā atsevišķi, nospiežot uz vēlamās komandas logo zem kartes. Augšējā kreisajā pusē ir "Refresh" poga, lai atgrieztos uz sākuma skatu.
Sezonas vidū, uz 23.06.2022, līgas spēlētāju vidējais vecums bija 23,33 gadi. Lai saprastu, vai līga ir gados jauna vai veca, var salīdzināt ar blakus esošo valstu līgām un arī ar lielākajām līgām. Lietuvas A Lyga vidējais vecums ir 25,5 gadi, Igaunijas Premium Liiga vidējais vecums ir 24,5, kas ir attiecīgi par 2 un 1 gadu augstāks rādītājs nekā OPTIBET Virslīgā.
TOP 5 līgu vidējie vecumi:
Anglijas Premier League - 27,0 gadi;
Spānijas La Liga - 27,6 gadi;
Vācijas Bundesliga - 25,8 gadi;
Itālijas Serie A - 26,1 gadi;
Francijas Ligue 1 - 25,7 gadi.
Acīmredzami, gan TOP5 līgās, gan kaimiņvalstu augstākajās līgās vidējais vecums ir lielāks nekā OPTIBET Virslīgā. Arī par jauno talantu kaltuvi uzskatītajā Nīderlandes Eredivisie vidējais spēlētāju vecums ir lielāks nekā OPTIBET Virslīgā - 24,6 gadi. Lielāko ieguldījumu līgas jaunatnīguma nodrošināšanā nes FK Metta un FK Tukums 2000, kuru vidējie vecumi ir 20,28 un 20,81 gadi.
Komanda | Vidējais vecums (uz 23.06.2022) |
---|---|
FK Metta | 20,28 gadi |
FK Tukums 2000 | 20,81 gadi |
SK Super Nova | 21,62 gadi |
FK Spartaks | 21,63 gadi |
Valmiera FC | 21,64 gadi |
BFC Daugavpils | 21,79 gadi |
FK Auda | 23,72 gadi |
Riga FC | 26,64 gadi |
RFS | 26,83 gadi |
FK Liepāja | 27,02 gadi |
Tabula: "Komandu vidējais vecums"
Palasot dažādus viedokļus un prātojums par futbolistu "labākajiem gadiem", nav vienas konkrētas atbildes, bet apkopojot visu informāciju, var izteikt varbūtību, ka futbolista "labākie gadi" ir 24-29 gadu diapazonā. Šajā vecumā ķermenis ir jau pilnībā fiziski attīstījies un nobriedis, kā arī ir iekrāta jau pietiekama spēļu pieredze.
No šī aspekta arī apskatīju komandas. Salīdzināju spēlētāju vecumu un viņu nospēlēto laiku no komandas kopējā spēles laika.
Zemāk pievienotajā interaktīvajā grafikā iespējams apskatīt savas mīļākās komandas spēlētāju ieguldījumu pēc spēles laika. Uzliec kursoru uz spēlētāja punkta, lai apskatītu plašāku informāciju.
* Spēlētāju vecumi ir noteikti attiecībā pret sezonas vidu - 23.06.2022
Interesants novērojums - pozīcija turnīra tabulā labi korelē ar ārzemnieku īpatsvaru komandā: Ārzemnieku īpatsvars = (ārzemnieku skaits/kopējais spēlētāju skaits)*100%
Patīkami izņēmumi ir Valmiera FC un FK Tukums 2000, kuri ir uzlēkuši augstāk nekā teorētiski būtu jābūt, skatoties uz ārzemnieku īpatsvaru komandā.
Attēls: "Leģionāru īpatsvara un vietas turnīra tabulā korelācija"
Sīkāk par komandām
Valmiera FC
OPTIBET Virslīgas 2022. gada čempionu sastāvā laukumā izgāja 29 spēlētāji - 17 vietējie spēlētāji un 12 spēlētāji ar ārzemju pasēm.
Virslīgā tika pārstāvētas 6 ārvalstis: Senegāla, Ukraina, Japāna, Kolumbija, Gruzija, Portugāle.
Valmiera FC līgā aizvadīja 36 spēles, nospēlējot 3404 minūtes. Vidējais spēles ilgums 94,55 min.
Komandas vidējais vecums bija 21,64 gadi.
Komandas jaunākais spēlētājs - Klāvs Lauva (17,99 gadi, 94 min)
Komandas vecākais spēlētājs - Djibril Gueye (25,61 gadi, 2064 min)
Komandas spēlētāji ar lielāko spēles laiku:
Roman Yakuba (21,18 gadi) - 3219 min
Rihards Matrevics (23,28 gadi) - 3216 min
Alvis Jaunzems (23,04 gadi) - 3007 min
Spēlētāju iesaiste
Valmiera FC ir ļoti jauna komanda, kurai "labāko gadu" diapazonā atrodas tikai 3 spēlētāji (D. Balodis, D. Gueye, V. Kudrjavcevs),pārējie to pat vēl nav sasnieguši. Ja skatāmies uz spēlētājiem, kuri laukumā pavada visvairāk laika (pārsnieguši 50% atzīmi), tad tādi ir 12 spēlētāji (6 vietējie un 6 ārzemnieki) un no tiem 10 ir vecumā no 20 līdz 24 gadiem, tikai Balodis un Gueye ir pārsnieguši 24 gadu robežu.
Var novērot to, ka, salīdzinot sezonas vidu un beigas, treneris stabili turpināja uzticēties savām izvēlēm, jo TOP 12 ir nemainīgs, tikai mainās vietu sadalījums. Toties otrajā sezonas daļā vairāk sāka uzticēties P. Fall, viņa ieguldījums spēles laikā pieauga no 4,92% līdz 25,68%.
Tas tiešām ir liels sasniegums, izcīnīt čempiontitulu ar tik jaunu komandu!
(Humora piebilde: un bez Elvja Stugļa iesaistes)
Treneri
Pie Valmiera FC stūres 35 spēlēs bija Jurģis Kalns un 1 spēlē Gatis Kalniņš.
Jurģis Kalns 35 spēlēs ir izcīnījis 25 uzvaras, 7 neizšķirtus un 3 reizes izjutis zaudējuma rūgtumu. Uzvaru procents: 71,4%.
Mājas spēļu bilance: (13-2-2)
Izbraukuma spēļu bilance: (12-5-1)
Gatis Kalniņš savā vienīgajā spēlē galvenā trenera amatā izcīnīja uzvaru 11. septembra mājas spēlē pret Riga FC (3:1). Uzvaru procents: 100%
Bilance (1-0-0)
Riga FC
Sudraba medaļu ieguvēju sastāvā laukumā izgāja 36 spēlētāji - 10 vietējie spēlētāji un 26 spēlētāji ar ārzemju pasēm.
Virslīgā tika pārstāvētas 19 ārvalstis: Argentīna, Austrija, Baltkrievija, Brazīlija, Bulgārija, Horvātija, Kongo DR, Somija, Francija, Gana,Grieķija, Maroka, Nīderlande, Nigērija, Peru, Senegāla, Serbija, Zviedrija, Ukraina.
Riga FC līgā aizvadīja 36 spēles, nospēlējot 3431 minūtes. Vidējais spēles ilgums 95,31 min.
Komandas vidējais vecums bija 26,64 gadi.
Komandas jaunākais spēlētājs - Joselpho Barnes (20,54 gadi, 1064 min)
Komandas vecākais spēlētājs - Vladimirs Kamešs (33,67 gadi, 1071 min)
Komandas spēlētāji ar lielāko spēles laiku:
Raivis Jurkovskis (25,55 gadi) - 2394 min
Yurii Kendysh (32,06 gadi) - 2373 min
Gabriel Ramos (26,28 gadi) - 2364 min
Spēlētāju iesaiste
Riga FC spēlētāju vecuma sadalījums ir ļoti izkaisīts - 8 spēlētāji ir līdz 24 gadu vecumam, 19 spēlētāji ir "labāko gadu diapazonā" un 9 spēlētāji jau ir pāri 29 gadu slieksnim. Kas ir interesanti Riga FC kontekstā, tad neviens no spēlētājiem nav izcēlies ar ļoti augstu iesaistes procentu spēlēs. Augstākais rādītājs ir tikai 69,78% Jurkovskim. Tas norāda uz to, ka komandai ir tiešām plaša rotācija un konkurence par vietu sastāvā.
50% atzīmi pārsnieguši tikai 6 spēlētāji (3 vietējie un 3 ārzemnieki), toties veseli 23 spēlētāji ir iesaistīti vismaz 20% no spēles laika.
Treneri
Pie Riga FC stūres 20 spēles bija Sandro Petkovič, 13 spēles Thorsten Fink un 3 spēles Kristaps Blanks.
Sandro Petkovič 20 spēlēs ir izcīnījis 15 uzvaras, 2 neizšķirtus un 3 reizes izjutis zaudējuma rūgtumu. Uzvaru procents: 75%.
Mājas spēļu bilance: (8-0-2)
Izbraukuma spēļu bilance: (7-2-1)
Thosrsten Fink 13 spēlēs iekrāja 8 uzvaras, 1 neizšķirtu un 4 zaudējumus. Uzvaru procents: 61,5%
Mājas spēļu bilance: (5-0-1)
Izbraukuma spēļu bilance: (3-1-3)
Kristaps Blanks visās 3 spēlēs ir guvis uzvaras. Uzvaru procents: 100%
Mājas spēļu bilance: (2-0-0)
Izbraukuma spēļu bilance: (1-0-0)
RFS
Bronzas medaļu ieguvēju sastāvā laukumā izgāja 31 spēlētājs - 14 vietējie spēlētāji un 17 spēlētāji ar ārzemju pasēm.
Virslīgā tika pārstāvētas 10 ārvalstis: Austrija, Brazīlija, Horvātija, Čehija, Gambija, Kotdivuāra, Lietuva, Krievija, Serbija, Slovēnija.
RFS līgā aizvadīja 36 spēles, nospēlējot 3416 minūtes. Vidējais spēles ilgums 94,89 min.
Komandas vidējais vecums bija 26,83 gadi.
Komandas jaunākais spēlētājs - Gļebs Žaleiko (18,00 gadi, 500 min)
Komandas vecākais spēlētājs - Pāvels Šteinbors (36,78 gadi, 1244 min)
Komandas spēlētāji ar lielāko spēles laiku:
Emerson (22,92 gadi) - 2774 min
Andrej Ilič (22,24 gadi) - 2722 min
Kevin Friesenbichler (28,15 gadi) - 2361 min
Spēlētāju iesaiste
Apskatot RFS spēlētāju iesaistes grafiku, var redzēt, ka treneris pārsvarā uzticas gados vecākiem spēlētājiem, lai gan visvairāk Viktora Moroza vadībā spēlēja tieši gados jaunie Emerson (81,21%) un Andrej Ilič (79,68%). RFS komanda manāmi sāk novecot, jo 13 spēlētāji ir pārsnieguši 29 gadu robežu. Varbūt tieši šis ir viens no faktoriem, kas liedza šogad uzvarēt līgā - dinamiskums, ātrums pretuzbrukumos.
Patiess prieks ir par Zjuzina ieguldījumu šajā sezonā. Zinot kā viņam ir gājis ar traumām, tad šī sezona spēles laika kontekstā noteikti ir ar "+" zīmi.
Treneri
Pie RFS stūres 33 spēles bija Viktors Morozs, 3 spēles Vladimirs Žavoronkovs.
Viktors Morozs 33 spēlēs ir izcīnījis 20 uzvaras, 9 neizšķirtus un 4 reizes cietis zaudējumu. Uzvaru procents: 60,6%.
Mājas spēļu bilance: (7-6-2)
Izbraukuma spēļu bilance: (13-3-2)
Vladimirs Žavoronkovs 3 spēlēs izcīnija 2 uzvaras un 1 reizi spēlēts neizšķirti. Uzvaru procents: 66,7%
Mājas spēļu ilance: (2-1-0)
Interesanti, ka Viktora Moroza vadībā mājas spēļu uzvaru procents ir tikai 46,7%, bet izbraukumā 72,2%.
FK Liepāja
Ceturtās vietas ieguvēju sastāvā laukumā izgāja 35 spēlētāji - 14 vietējie spēlētāji un 21 spēlētājs ar ārzemju pasēm.
Virslīgā tika pārstāvētas 16 ārvalstis: Albānija, Angola, Argentīna, Baltkrievija, Beļģija, Bosnija-Hercegovina, Brazīlija, Kongo DR, Itālija, Melnkalne, Nigērija, Senegāla, Serbija, Slovēnija, Ukraina, Urugvaja.
FK Liepāja līgā aizvadīja 36 spēles, nospēlējot 3441 minūtes. Vidējais spēles ilgums 95,58 min.
Komandas vidējais vecums bija 27,02 gadi.
Komandas jaunākais spēlētājs - Ņikita Pinčuks (18,48 gadi, 2 min)
Komandas vecākais spēlētājs - Marko Šimič (35,04 gadi, 556 min)
Komandas spēlētāji ar lielāko spēles laiku:
Krišjānis Zviedris (25,42 gadi) - 3424 min
Roberts Savaļnieks (29,40 gadi) - 3064 min
Dodo (34,71 gadi) - 2944 min
Spēlētāju iesaiste
Apskatot FK Liepāja spēlētāju iesaistes grafiku, uzreiz acīs iekrīt fakts, ka lielākā daļa spēlētāju ir "labāko gadu" diapazonā - 18 spēlētāji.
Otrā lieta, kas krīt acīs - tikai 6 spēlētāji ir pārsnieguši 50% iesaisti, treneri visas sezonas garumā uzticējās tikai 6 spēlētājiem un pārējie bija ļoti mainīgi. Visi pārējie 29 spēlētāji nav sasnieguši pat 40% no spēles laika, izņemot M. Marta (40,54%).
Jāizceļ, ka Krišjānis Zviedris ir vistuvāk titulam "dzelzs vīrs" visā OPTIBET Virslīgā. Viņš nospēlēja 3424 minūtes no 3441 iespējamajām jeb 99,51% no spēļu laika.
Treneri
FK Liepāja vadīja Tamaz Pertia (19 spēles), Kiryl Alsheuski (16 spēles), Mareks Zuntners (1 spēli).
Tamaz Pertia 19 spēlēs ir izcīnījis 10 uzvaras, 4 neizšķirtus un 5 reizes cietis zaudējumu. Uzvaru procents: 52,6%.
Mājas spēļu bilance: (6-1-3)
Izbraukuma spēļu bilance: (4-3-2)
Kiryl Alsheuski 16 spēlēs iekrāja 11 uzvaras, 2 neizšķirtus un 3 zaudējumus. Uzvaru procents: 68,8%
Mājas spēļu bilance: (4-2-2)
Izbraukuma spēļu bilance: (7-0-1)
Mareks Zuntners vienīgajā spēlē galvenā trenera amatā 6. novembrī nospēlēja 0:0 izbraukumā pret RFS. Uzvaru procents: 0%.
Spēļu bilance: (0-1-0)
FK Auda
FK Auda ierindojās 5. vietā un tās sastāvā laukumā izgāja 36 spēlētāji - 16 vietējie spēlētāji un 20 spēlētāji ar ārzemju pasēm.
Virslīgā tika pārstāvētas 12 ārvalstis: Brazīlija, Bulgārija, Kamerūna, Horvātija, Francija, Vācija, Kotdivuāra, Nigērija, Krievija, Senegāla, Dienvidsudāna, Ukraina.
FK Auda līgā aizvadīja 36 spēles, nospēlējot 3445 minūtes. Vidējais spēles ilgums 95,69 min.
Komandas vidējais vecums bija 23,72 gadi.
Komandas jaunākais spēlētājs - Artūrs Krancmanis (18,87 gadi, 192 min)
Komandas vecākais spēlētājs - Aleksandrs Solovjovs (34,35 gadi, 451 min)
Komandas spēlētāji ar lielāko spēles laiku:
Fabrice Ondoa (26,52 gadi) - 2841 min
Daniils Ulimbaševs (30,30 gadi) - 2498 min
Manyumow Achol (22,55 gadi) - 2293 min
Spēlētāju iesaiste
FK Auda tikai 4 spēlētāji pārsniedza 29 gadu slieksni un no tiem tikai D. Ulimbaševs un V. Isajevs nesa nozīmīgu ieguldījumu spēles laikā.
9 spēlētāji ir "labāko gadu" diapazonā un no tiem visi arī diezgan daudz iesaistījās spēlēs. Mazākā iesaiste bija G. Minchev izpildījumā - 22,53%.
14 spēlētāji, kas nav sasnieguši 24 gadu vecumu, ir nospēlējuši vismaz 20% no spēļu laika.
TOP 11 pēc nospēlētajām minūtēm ir 4 latvieši un 3 no tiem ir gados jaunie Korotkovs, Minkevičs, Saveļjevs un viņiem pievienojas pieredzējušais Ulimbaševs.
Treneri
FK Auda komandu 34 spēlēs vadīja Tomislav Stipič un 2 spēlēs Perica Vidak.
Tomislav Stipič 34 spēlēs izcīnīja 16 uzvaras, bet 1 no tām LFF AK pārvērta tehniskajā zaudējumā par nepilnīgi aizpildītu protokolu (27. jūnija spēle pret FK Metta beidzās ar FK Auda 2:0 uzvaru), 6 reizes nospēlēja neizšķirti un 12 (13) reizes cieta sakāvi. Uzvaru procents: 47,1% (44,1%)
Mājas spēļu bilance: (9-2-6)
Izbraukuma spēļu bilance: (7-4-6)
Izbraukuma spēļu bilance pēc LFF AK lēmuma: (6-4-7)
Perica Vidak abas savas spēles galvenā trenera amatā zaudēja. 21. augustā un 29. oktobrī pret Riga FC (0:2, 0:2). Uzvaru procents: 0%.
Spēļu bilance: (0-0-2)
FK Tukums 2000
OPTIBET Virslīgas 6. vietas ieguvēju sastāvā laukumā izgāja 32 spēlētāji - 29 vietējie spēlētāji un 3 spēlētāji ar ārzemju pasēm.
Virslīgā tika pārstāvētas 2 ārvalstis: Japāna un Senegāla.
FK Tukums 2000 līgā aizvadīja 36 spēles, nospēlējot 3406 minūtes. Vidējais spēles ilgums 94,61 min.
Komandas vidējais vecums bija 20,81 gadi.
Komandas jaunākais spēlētājs - Markus Prohorenkovs (16,97 gadi, 20 min)
Komandas vecākais spēlētājs - Ingars Stuglis (26,38 gadi, 1962 min)
Komandas spēlētāji ar lielāko spēles laiku:
Ryuga Nakamura (20,93 gadi) - 2784 min
Atis Ozols (22,28 gadi) - 2593 min
Niks Sliede (18,30 gadi) - 2487 min
Spēlētāju iesaiste
FK Tukums priecē ar mazo ārzemnieku skaitu un gados jauno komandu!
Lielākā daļa spēlētāju vēl nav sasnieguši savus "labākos gadus" un tikai 5 spēlētāji ir tos jau sasnieguši.
Visi 3 ārzemnieki ir ieguldījuši lielu artavu pēc spēles laika, Nakamura ir visvairāk nospēlējušais spēlētājs.
21 spēlētājs ir iesaistīts vismaz 20% no spēles laika.
Treneris visvairāk uzticējās aizsardzības blokam (Vilkovs + Sliede, Ozols), kā arī Nakamura un Rubenim.
Treneri
FK Tukums 2000 komandu visās 36 spēlēs vadīja Kristaps Dišlers.
Kristaps Dišlers šajā sezonā izcīnīja 11 uzvaras, 5 reizes nospēlēja neizšķirti un 20 reizes piedzīvoja zaudējumu. Uzvaru procents: 30,6%
Mājas spēļu bilance: (6-3-9)
Izbraukuma spēļu bilance: (5-2-11)
BFC Daugavpils
OPTIBET Virslīgas 7. vietas ieguvēju sastāvā laukumā izgāja 27 spēlētāji - 17 vietējie spēlētāji un 10 spēlētāji ar ārzemju pasēm.
Virslīgā tika pārstāvētas 6 ārvalstis: Azerbaidžāna, Kamerūna, Kolumbija, Gruzija, Nigērija, Venecuēla.
BFC Daugavpils līgā aizvadīja 36 spēles, nospēlējot 3401 minūtes. Vidējais spēles ilgums 94,47 min.
Komandas vidējais vecums bija 21,79 gadi.
Komandas jaunākais spēlētājs - Ervīns Piņaskins (16,11 gadi, 9 min)
Komandas vecākais spēlētājs - Valērijs Afanasjevs (39,78 gadi, 1658 min)
Komandas spēlētāji ar lielāko spēles laiku:
Kirils Iļjins (21,15 gadi) - 3117 min
Vladislavs Kurakins (25,97 gadi) - 3117 min
Dele Ola Israel (20,67 gadi) - 2841 min
Spēlētāju iesaiste
BFC Daugavpils vecuma profils ir ļoti interesants - 23 spēlētāji vēl nav sasnieguši "labāko gadu" diapazonu, 2 atrodas tajā un 2 jau sen ir piedzīvojuši savus "labākos gadus".
Var tikai atzinīgi novērtēt Afanasjeva un Krjaukļa ieguldījumu, ne tikai pēc spēles laika, bet arī kā spēlējošajiem treneriem un mentoriem! Afanasjeva sasniegtais - 40 gadu vecumā aizvadīt praktiski pusi no spēļu laika ir atzīstami ne tikai Virslīgā, bet vispār sportā kā tādā un jebkādā līmenī!
Komandai sezonas laikā jūtami pietrūka pieredzējušo spēlētāju, bet par tādu noteikti var kļūt Iļjins, kurš laukumā pavadīja 3117 minūtes jeb 91,65% no visu spēļu laika.
Treneri
BFC Daugavpils komandu 26 spēlēs vadīja Andrejs Kaļiņins un 10 spēlēs pie grožiem bija Kirils Kurbatovs.
Andrejs Kaļiņins šajā sezonā izcīnīja 8 uzvaras, 3 reizes nospēlēja neizšķirti un 15 reizes piedzīvoja zaudējumu. Uzvaru procents: 30,8%
Mājas spēļu bilance: (5-2-4)
Izbraukuma spēļu bilance: (3-1-11)
Kirils Kurbatovs šajā sezonā izcīnīja 1 uzvaru, 4 reizes nospēlēja neizšķirti un 5 reizes piedzīvoja zaudējumu. Uzvaru procents: 10%
Mājas spēļu bilance: (0-4-3)
Izbraukuma spēļu bilance: (1-0-2)
FK Spartaks
OPTIBET Virslīgas 8. vietas ieguvēju sastāvā laukumā izgāja 34 spēlētāji - 26 vietējie spēlētāji un 8 spēlētāji ar ārzemju pasēm.
Virslīgā tika pārstāvētas 8 ārvalstis: Brazīlija, Horvātija, Somija, Francija, Gana, Nigērija, Krievija, Ukraina.
FK Spartaks līgā aizvadīja 36 spēles, nospēlējot 3394 minūtes. Vidējais spēles ilgums 94,28 min.
Komandas vidējais vecums bija 21,63 gadi.
Komandas jaunākais spēlētājs - Timurs Azarovs (16,26 gadi, 1 min)
Komandas vecākais spēlētājs - Oļegs Laizāns (35,26 gadi, 3312 min)
Komandas spēlētāji ar lielāko spēles laiku:
Oļegs Laizāns (35,26 gadi) - 3312 min
Raivis Skrebels (22,76 gadi) - 3191 min
Valentin Zekhov (21,16 gadi) - 2549 min
Spēlētāju iesaiste
FK Spartaks spēlētāju vecuma profils līdzinās BFC Daugavpils profilam - daudz gados jaunu spēlētāju, daži spēlētāji "labāko gadu" diapazonā un daži spēlētāji, kuriem "labākie gadi" jau aiz muguras.
Neskatoties uz to, ka Oļegs Laizāns ir gados vecs spēlētājs ar lielu pieredzi, viņš ir arī spēlētājs, kurš ir nospēlējis visvairāk minūšu savā komandā - neapšaubāms paraugs un līderis ar nospēlētiem 97,58% no visu spēļu laikiem!
Pārējo sastāvu nodrošināja gados jaunie spēlētāji ar Skrebelu priekšgalā.
Treneri
FK Spartaks komandu 12 spēlēs vadīja Przemyslaw Lagozny, 10 spēlēs galvenā trenera pienākumus pildīja Victor Manuel Basadre Orozco, 8 spēlēs - Fabiano Jose Costa Flora un 6 spēlēs pie grožiem bija Oskars Kļava.
Przemyslaw Lagozny šajā sezonā netika pie uzvaras, 2 reizes nospēlēja neizšķirti un 10 reizes piedzīvoja zaudējumu. Uzvaru procents: 0%
Mājas spēļu bilance: (0-1-5)
Izbraukuma spēļu bilance: (0-1-5)
Victor Manuel Basadre Orozco šajā sezonā izcīnīja 1 uzvaru, 1 reizi nospēlēja neizšķirti un 8 reizes piedzīvoja zaudējumu. Uzvaru procents: 10%
Mājas spēļu bilance: (1-0-5)
Izbraukuma spēļu bilance: (0-1-3)
Fabiano Jose Costa Flora šajā sezonā izcīnīja 4 uzvaras, ne reizi nenospēlēja neizšķirti un 4 reizes piedzīvoja zaudējumu. Uzvaru procents: 50%
Mājas spēļu bilance: (2-0-2)
Izbraukuma spēļu bilance: (2-0-2)
Oskars Kļava izcīnīja 4 uzvaras, 1 reizi nospēlēja neizšķirti un 1 reizi piedzīvoja zaudējumu. Uzvaru procents: 66,7%
Mājas spēļu bilance: (1-0-1)
Izbraukuma spēļu bilance: (3-1-0)
FK Metta
OPTIBET Virslīgas pārspēļu dalībnieces sastāvā laukumā izgāja 27 spēlētāji - 22 vietējie spēlētāji un 5 spēlētāji ar ārzemju pasēm.
Virslīgā tika pārstāvētas 5 ārvalstis: Kamerūna, Horvātija, Lietuva, Nigērija, Senegāla.
FK Metta līgā aizvadīja 36 spēles, nospēlējot 3400 minūtes. Vidējais spēles ilgums 94,44 min.
Komandas vidējais vecums bija 20,28 gadi.
Komandas jaunākais spēlētājs - Noa Meroza (17,92 gadi, 546 min)
Komandas vecākais spēlētājs - Gļebs Kļuškins (29,75 gadi, 908 min)
Komandas spēlētāji ar lielāko spēles laiku:
Oskars Vientiess (19,72 gadi) - 3115 min
Jānis Beks (19,65 gadi) - 2733 min
Jānis Grīnbergs (23,33 gadi) - 2700 min
Spēlētāju iesaiste
FK Metta, kā jau "studentiem" pienākas, ir gados jaunākā komanda līgā. 26 no 27 spēlētājiem nav sasnieguši savus "labākos gadus" un tikai Gļebs Kļuškins ir jau tos pārsniedzis.
FK Metta uzticējusies praktiski tikai vietējiem futbolistiem, neviens no ārzemniekiem nav sasniedzis 40% iesaisti spēlēs.
Treneri
FK Metta komandu 18 spēlēs vadīja Andrejs Gluščuks, 15 spēles sezonas otrajā daļā vadīja Andris Riherts un 3 spēlēs galvenā trenera pienākumus pildīja Andrejs Karpovs.
Andrejs Gluščuks šajā sezonā tika pie 3 uzvarām, 4 reizes nospēlēja neizšķirti un 11 reizes izjuta zaudējuma garšu. Uzvaru procents: 16,7%
Mājas spēļu bilance: (2-2-5)
Izbraukuma spēļu bilance: (1-2-6)
Andris Riherts šajā sezonā izcīnīja 1 uzvaru paša spēkiem un 1 uzvaru ar LFF AK lēmumu (27. jūnija spēle pret FK Auda noslēdzās ar 0:2 zaudējumu), 2 reizes nospēlēja neizšķirti un 11 reizes piedzīvoja zaudējumu. Uzvaru procents: 6,7%
Mājas spēļu bilance: (1-2-6)
Mājas spēļu bilance pēc LFF AK lēmuma: (2-2-5)
Izbraukuma spēļu bilance: (0-0-6)
Andrejs Karpovs šajā sezonā neizcīnīja nevienu uzvaru, 1 reizi nospēlēja neizšķirti un 2 reizes piedzīvoja zaudējumu. Uzvaru procents: 0%
Mājas spēļu bilance: (0-1-0)
Izbraukuma spēļu bilance: (0-0-2)
SK Super Nova
OPTIBET Virslīgas pēdējās vietas īpašnieces sastāvā laukumā izgāja 34 spēlētāji - 31 vietējais spēlētājs un 3 spēlētāji ar ārzemju pasēm.
Virslīgā tika pārstāvētas 2 ārvalstis: Azerbaidžāna un Ukraina.
SK Super Nova līgā aizvadīja 36 spēles, nospēlējot 3384 minūtes. Vidējais spēles ilgums 94,00 min.
Komandas vidējais vecums bija 21,62 gadi.
Komandas jaunākais spēlētājs - Roberts Kukulis (15,09 gadi, 37 min)
Komandas vecākais spēlētājs - Vugar Askerov (37,13 gadi, 800 min)
Komandas spēlētāji ar lielāko spēles laiku:
Roberts Zelmanis (21,19 gadi) - 3161 min
Kristaps Zommers (25,47 gadi) - 2151 min
Iļja Semjonovs (20,28 gadi) - 2786 min
Spēlētāju iesaiste
Lai arī šogad SK Super Nova palika pēdējā vietā, priecē tas, ka treneri ir uzticējušies gados jaunajiem latviešiem. Neskaitot Zommeru, visi pārējie spēlētāji, kas ir nospēlējuši vismaz 50% no minūtēm, ir jaunāki par 24 gadiem.
Varbūt tieši 1 vai 2 pieredzējušie spēlētāji būtu palīdzējuši komandai izkļūt no pēdējās vietas. Lai gan arī ar šo jauneklīgo sastāvu, tas gandrīz izdevās.
Treneri
SK Super Nova komandu 17 spēlēs vadīja Aleksandrs Koļinko, 16 spēles vadīja Andrejs Lapsa un 3 spēlēs galvenā trenera pienākumus pildīja Igors Korabļovs.
Aleksandrs Koļinko šajā sezonā tika pie 4 uzvarām, 3 reizes nospēlēja neizšķirti un 11 reizes izjuta zaudējuma garšu. Uzvaru procents: 23,5%
Mājas spēļu bilance: (2-1-6)
Izbraukuma spēļu bilance: (2-2-4)
Andrejs Lapsa uzvaras garšu neizjuta, 5 reizes nospēlēja neizšķirti un 11 reizes piedzīvoja zaudējumu. Uzvaru procents: 0%
Mājas spēļu bilance: (0-2-7)
Izbraukuma spēļu bilance: (0-3-4)
Igors Korabļovs netika pie uzvarām vai neizšķirtiem un 3 reizes piekāpās pretiniekiem. Uzvaru procents: 0%
Izbraukuma spēļu bilance: (0-0-3)
Paldies, ka interesējies par Latvijas futbolu un izlasīji šo rakstu!
Ja šķita interesanti, padalies ar citiem!
OPTIBET Virslīga 2022 | Apskats #1 | Apmeklētība
Šajā rakstu sērijā centīšos parādīt OPTIBET Virslīgas dažādās skaldnes un šķautnes.
Apskats #1 sevī ietver informāciju par skatītājiem un spēļu apmeklētību.
Ja mēs reducējam futbolu, tad tas ir darbs 22 laukuma spēlētājiem, rezervistiem, treneriem, tiesnešu brigādei, medicīnas personālam, medijiem, bet pārējiem cilvēkiem (skatītājiem) tā ir izklaide vismaz 90 minūšu garumā. Apskatīsim, cik daudz cilvēkus ar savu spēli izklaidē OPTIBET Virslīgas komandas savās mājas spēlēs.
Dati par apmeklētību tiek apskatīti, izmantojot gan mediānas vērtību, gan arī vidējo aritmētisko vērtību. Lai novērtētu apmeklētību pēc iespējas objektīvāk, mediāna tiek uzskatīta par prioritāti, jo tā samazina "izlēcēju" ietekmi uz vidējo rādītāju.
Apmeklētības mediāna - centrālā vērtība, kura sadala apmeklētību uz divām vienādām daļām - 50% spēļu ar vērtību virs mediānas un 50% spēļu ar vērtību zem mediānas.
Vidējais skatītāju skaits - kopējais apmeklētāju skaits visās spēlēs, dalīts ar spēļu skaitu.
Zemāk ievietotajā interaktīvajā grafikā ir iespējams apskatīt informāciju padziļinātāk par katru komandu, nospiežot vēlamo komandu no "dropdown" saraksta ar nosaukumu "Izvēlies komandu", kā arī apskatīt apmeklētību pēc laukuma seguma tipa, nospiežot pogu "Pēc seguma tipa". Lai atgrieztos pie grafika sākotnējā izskata, nospiediet balto "Refresh" aplīti pie "dropdown" saraksta.
* dati ievākti no https://lff.lv/sacensibas/viriesi/optibet-virsliga/
Apmeklētības teicamnieki
Katra komanda var lepoties ar saviem apmeklētības rekordiem vai izdarīt secinājumus kā palielināt apmeklētību nākamajās sezonās, bet OPTIBET Virslīgas lolojums noteikti ir 27. maija Rīgas derbijs starp Riga FC un RFS vienībām, kas pulcēja 4258 skatītājus, kurā mājinieki izcīnīja uzvaru ar rezultātu 2:0!
FOTO: Nora Krevņeva-Baibakova
Teicamnieku statusu vēlos piešķirt vēl 5 spēlēm, kurās skatītāju skaits pārsniedza tūkstoti! Interesanti, ka:
Riga FC un RFS duelis ir parūpējies par divām vislabāk apmeklētākajām spēlēm;
Valmiera FC ir piedalījusies 4 no 6 spēlēm ar vismaz 1000 skatītājiem;
vienīgās komandas, kas ir ārpus medaļnieku pulka un radījušas pietiekami lielu interesi (vismaz 1000 skatītāji) par savu spēli, ir FK Auda un FK Liepāja komandu spēles pret šī gada OPTIBET Virslīgas čempionvienību Valmiera FC.
Nr. | Spēle | Datums | Skatītāji |
1. | Riga FC - RFS | 27.05.2022 | 4258 |
2. | Riga FC - RFS | 12.11.2022 | 2875 |
3. | Riga FC - Valmiera FC | 26.06.2022 | 1951 |
4. | Valmiera FC - RFS | 22.06.2022 | 1161 |
5. | Valmiera FC - FK Auda | 20.05.2022 | 1120 |
6. | FK Liepāja - Valmiera FC | 12.11.2022 | 1032 |
Tabula: "Virslīgas spēles ar 1000+ skatītājiem"
Apmeklētība
Apskatot datus par OPTIBET Virslīgas apmeklētību, var novērot to, ka praktiski neviena komanda neizceļas ar ļoti stabilu skatītāju skaitu mājas spēlēs. Tas mēdz svārstīties un ir grūti novērot kādu likumsakarību, kas to ietekmē.
Apmeklētības dinamika
Šajā interaktīvajā grafikā ir iespējams apskatīt katras komandas mājas spēļu apmeklētības dinamiku, nospiežot uz komandas logo.
Turpinājumā apskatīsim katras komandas mājas spēļu apmeklētības rādītājus. (Dilstošā secībā, sākot no apmeklētākās komandas pēc mediānas vērtības)
FK Liepāja
FK Liepāja, neskatoties uz to, ka nespēja iekļūt OPTIBET Virslīgas labāko trijniekā, ir vislabāk apmeklētā komanda ar skatītāju mediānas vērtību 670, bet vidējais aritmētiskais skatītāju skaits spēlē ir 635. FK Liepāja tuvākās sekotājas apsteidz par ~200 skatītājiem spēlē.
Apmeklētākā spēle Liepājā bija OPTIBET Virslīgas noslēdzošās kārtas spēle, 12. novembrī pret Valmiera FC. Šo spēli klātienē vēroja 1032 skatītāji un viņi kļuva par lieciniekiem vēsturiskam notikumam - Valmiera FC uzvarai, kas nodrošināja komandas pirmo čempiontitulu.
Turpretī, vismazāk apmeklētā spēle tika aizvadīta 6. aprīlī, kad Liepājas "Daugavas" stadiona rezerves laukumā viesojās BFC Daugavpils futbolisti. Uz šo spēli bija ieradušies 130 skatītāji. Toties komanda viņiem nelika vilties - BFC Daugavpils vienība uzveikta ar rezultātu 5:1.
Riga FC
Otrajā vietā pēc apmeklētības ierindojas 2022. gada OPTIBET Virslīgas sudraba medaļnieki Riga FC, kas izcēlās ar trīs labi apmeklētām spēlēm pret pagājušā gada čempioni RFS un šī gada čempioni Valmiera FC. Skatītāju mediāna ir 446, bet vidēji aritmēskā apmeklētība, pateicoties iepriekšminētajām spēlēm, ir krietni augstāka - vidēji 806 skatītāji spēlē.
27. maija spēle pret RFS ir ne tikai Riga FC apmeklētākā spēle, bet arī visas līgas apmeklētākā spēle šosezon. Uz šo spēli Skonto stadionā klātienē bija sapulcējušies 4258 skatītāji. Šī spēle beidzās ar rezultātu 2:0 Riga FC labā.
Toties spēle ar vismazāko skatītāju skaitu risinājās nedaudz vairāk kā nedēļu pirms sezonas apmeklētākās spēles - 18. maijā. Šajā spēlē Riga FC aizvadīja savu pēdējo mājas spēli uz mākslīgā seguma Mežaparkā, kurā pretī stājās BFC Daugavpils. Šo spēli klātienē vēroja tikai 116 skatītāji un Riga FC bija pārāka ar 2:0.
Valmiera FC
2022. gada čempionvienība Valmiera FC ir iekļuvusi medaļniekos arī pēc skatītāju apmeklējuma, pat neraugoties uz to, ka teorētiski viena spēle tika aizvadīta "aiz slēgtām durvīm" un skatītāju skaita ailītē stāv nullīte. Lai gan realitātē šī spēle arī bija labi apmeklēta pateicoties Vidzemes Olimpiskā centra mākslīgā laukuma nožogojuma īpatnībām - spēle tika vērota ārpus Vidzemes OC teritorijas, bet atbalsts no tā nekļuva mazāk pamanāms. Šajā sezonā Valmiera FC apmeklētības mediānas vērtība ir 430, bet vidēji aritmētiskais skatītāju skaits vienā spēlē ir nedaudz lielāks - 475.
Apmeklētākā spēle Valmierā risinājās 22. jūnijā, kas pie valmieriešiem ciemojās pagājušā gada čempioni RFS. Šī spēle pulcēja 1161 skatītāju. Un komanda savus atbalstītājus iepriecināja ar graujošu uzvaru - 4:0! Lai gan vēl spēles 83. minūtē rezultāts bija tikai 1:0.
Neskaitot 15. oktobra spēli pret FK Auda, ko fanu disciplīnas pārkāpumu dēļ nācās aizvadīt bez skatītāju klātbūtnes, vismazāk apmeklētā spēle risinājās pašā sezonas ievadā, kad 6. aprīlī Vidzemes Olimpiskajā centrā ciemojās FK Metta "studenti". Spēli klātienē vēroja 140 skatītāji. Šī spēle noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu 1:1.
FK Tukums 2000
FK Tukums 2000 atbalstītāji ir bijuši diezgan stabili visas sezonas garumā, jo nav novērojami ne dramatiski kāpumi, ne kritumi apmeklētībā. Sezonas spēļu apmeklētības mediāna ir 273 skatītāji, bet vidēji aritmētiskais skatītāju skaits spēlē ir 257.
FK Tukums 2000 apmeklētākā mājas spēle bija pret Riga FC, kad 6. novembrī to klātienē vēroja 356 skatītāji. Diemžēl FK Tukums 2000 nespēja iepriecināt atnākušos atbalstītājus un piekāpās pretiniekiem ar rezultātu 0:2.
Vismazākais skatītaju skaits bija ieradušies uz 19. aprīļa spēli pret FK Liepāja, kas risinājās Pauzera pļavās, uz mākslīgā seguma. Uz spēli bija ieradušies 148 skatītāji. Mājinieki kapitulēja ar rezultātu 1:4.
FK Metta
"Studenti" ierindojušies 5. vietā pēc apmeklētības rādītāja. FK Metta 2022. gada OPTIBET Virslīgā ap sevi ir pulcējuši 257 skatītājus spēlē pēc mediānas rādītāja un 282 skatītājus pēc vidējā aritmētiskā rādītāja
FK Metta bija jāpaciešas līdz pēdējai OPTIBET Virslīgas kārtai, lai sasniegtu savu sezonas apmeklētības rekordu. 12. novembrī tika aizvadīta izšķirošā spēle par "izdzīvošanu" pret SK Super Nova. Pirms spēles abām komandām bija iespēja pasargāt sevi no pēdējās vietas iegūšanas, ko izmantoja FK Metta, kas nosargāja sev derīgo 1:1 neizšķirtu un nodrošināja sev 9. vietu un kārtējās pārspēles. Šo spēli klātienē vēroja 677 skatītāji.
Spēle ar vismazāko apmeklētību risinājās 17. septembrī, kad LNK Sporta parkā viesojās FK Tukums 2000. Spēli vēroja 110 skatītāji.
BFC Daugavpils
6. vietā pēc apmeklētības ierindojas BFC Daugavpils. Šajā sezonā daugavpiliešu spēļu apmeklētības mediāna ir 212, bet vidēji aritmētiskais skatītāju skaits vienā spēlē ir 246.
Interesanti, ka apmeklētākā spēle nebija pret kādu no TOP komandām, bet gan pret komandu, ko nākamsezon vairs neredzēsim OPTIBET Virslīgā - SK Super Nova. Šī, 21. jūnija spēle, pulcēja 716 skatītājus. Un komanda iepriecināja savus atbalstītājus ar uzvaru 1:0.
Spēle ar vismazāko apmeklētību risinājās 14. maijā, kad BFC Daugavpils uzņēma FK Liepāja komandu 55 skatītāju klātbūtnē. Slikto apmeklētību papildināja arī slikts rezultāts - 0:4.
RFS
Pārsteidzoši zemu (7. vieta) apmeklētības rangā atrodas pagājušā gada čempionvienība un šī gada bronzas medaļu ieguvēja RFS. Šosezon RFS spēļu apmeklētības mediānas vērtība ir 195, bet vidēji aritmētiskais skatītāju skaits vienā spēlē ir 289.
4. septembra Rīgas derbijs pret Riga FC bija RFS šīs sezonas apmeklētākā spēle, kuru klātienē vēroja 820 skatītāji. Spēle noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 1:1.
Nākamā mājas spēle, pēc Rīgas derbija, izrādījās vissliktāk apmeklētā RFS mājas spēle. 12. septembrī RFS uzņēma FK Spartaks un uz spēli bija ieradušies tikai 85 skatītāji. Šajā spēlē RFS bija pārāki ar rezultātu 3:0.
SK Super Nova
SK Super Nova šajā sezonā apmeklētības ziņā bija viena no stabilākajām komandām. Šosezon SK Super Nova apmeklētības mediāna ir 170, bet vidēji aritmētiskais skatītāju skaits vienā spēlē ir 217.
Visapmeklētākā spēle izrādījās pirmā mājas spēle 20. martā pret FK Auda, kad Salaspilī spēli klātienē vēroja 500 skatītāji. Šī spēle ir īpaša arī ar to, ka SK Super Nova spēja izcīnīt savu pirmo punktu OPTIBET Virslīgā, spēlei beidzoties 0:0.
Vismazākā apmeklētība tika piedzīvota divreiz - 28. aprīlī pret FK Metta un 23. jūlijā pret FK Tukums 2000. Abas spēles vēroja 150 skatītāji. Pret FK Metta tika piedzīvots zaudējums 0:1, bet pret FK Tukums 2000 tika izcīnīta uzvara 2:1.
FK Auda
9. vietā apmeklētības rangā ierindojas FK Auda. Sezonas otrajā pusē apmeklētība uzlabojās, tādēļ FK Auda apmeklētības mediāna ir 166, bet vidēji aritmētiskais skatītāju skaits vienā spēlē ir 188.
17. jūnija spēle pret FK Spartaks, kas risinājās Skonto stadionā, bija visapmeklētākā FK Auda mājas spēle un tā pulcēja 350 skatītājus. Spēle noslēdzās ar pārliecinošu "zaļi-melno" uzvaru - 5:0
Sezonas pēdējā mājas spēle izrādījās arī ar vismazāko interesi no skatītāju puses, ko var skaidrot ar to, ka FK Auda nebija iespēju ne pacelties augstāk turnīra tabulā, ne nokrist zemāk. 6. novembra spēli Mežaparkā pret FK Spartaks vēroja 75 skatītāji. Šajā spēlē FK Auda cieta zaudējumu, piekāpjoties jūrmalniekiem ar 0:1.
FK Spartaks
OPTIBET Virslīgas 2022. gad sezonas apmeklētības rangu noslēdz FK Spartaks. Šajā sezonā jūrmalnieku mājas spēļu apmeklētības mediāna ir 153, bet vidēji aritmētiskais skatītāju skaits vienā spēlē ir 160.
Apmeklētākā FK Spartaks spēle bija sezonas pirmā "mājas" spēle, kas tika aizvadīta 12. martā LNK Sporta parkā, spēlējot pret RFS. Šo spēli klātienē vēroja 350 skatītāji. Spēle noslēdzās ar jūrmalnieku zaudējumu - 2:3.
Spēle ar vismazāko skatītāju skaitu risinājās 14. maijā, kad FK Spartaks LNK Sporta parkā uzņēma Riga FC. Šo spēli apmeklēja 92 skatītāji. Spēles gala rezultāts - 0:4.
Apkopojums par apmeklētību
Vieta | Komanda | Mediāna | Vidējā apmeklētība | Max skatītāji | Min skatītāji |
1. | FK Liepāja | 670 | 635 | 1032 | 130 |
2. | Riga FC | 446 | 806 | 4258 | 116 |
3. | Valmiera FC | 430 | 475 | 1161 | (0; 140)* |
4. | FK Tukums 2000 | 273 | 257 | 356 | 148 |
5. | FK Metta | 257 | 282 | 677 | 110 |
6. | BFC Daugavpils | 212 | 246 | 716 | 55 |
7. | RFS | 195 | 287 | 820 | 85 |
8. | SK Super Nova | 170 | 217 | 500 | 150 |
9. | FK Auda | 166 | 188 | 350 | 75 |
10. | FK Spartaks | 153 | 160 | 350 | 92 |
Tabula: "OPTIBET Virslīgas spēļu apmeklētības apkopojums"
* Valmiera FC fanu disciplīnas pārkāpumu dēļ vienu spēli aizvadīja bez skatītājiem.
Paldies, ka izlasījāt OPTIBET Virslīga 2022 | Apskats #1 | Apmeklētība.
Rakstu sērija turpināsies ar OPTIBET Virslīga 2022 | Apskats #2 | Komandas, kurā sīkāk apskatīšu komandas un to spēlētājus.